WNE 002: Co to jest edukacja domowa? Kwestie prawne i formalności.

co to jest edukacja domowa

Jeśli chcesz dowiedzieć się co to jest edukacja domowa to posłuchaj drugiego odcinka naszego podcastu. Dowiesz się z niego jakie dokumenty potrzebne są do uzyskania zgody na rozpoczęcie edukacji domowej Twojego dziecka. Usłyszysz także o aspektach prawnych, od kiedy edukacja domowa w Polsce jest możliwa i na jakim etapie kształcenia można uczyć dzieci w systemie pozaszkolnym, a także o tym, że edukacja domowa nie jest tylko „domową”.

UWAGA!!! ZMIANY W USTAWIE O SYSTEMIE OŚWIATY DOTYCZĄCE EDUKACJI DOMOWEJ. ZMIANY DOTYCZĄ DECYZJI DYREKTORÓW UDZIELANYCH NA PODSTAWIE WNIOSKÓW  SKŁADANYCH OD 1.09.2017 R.  WNIOSKI WYPEŁNIANE PRZED TĄ DATĄ MOGĄ BYĆ SKŁADANE NA STARYCH ZASADACH (BEZ REJONIZACJI, DOWOLNA PORADNIA PUBLICZNA LUB NIEPUBLICZNA) Zapraszamy do zapoznania się ze zaktualizowanym artykułem Jak rozpocząć edukację domową? Formalności krok po kroku. 

 

Z tego odcinka dowiesz się o:

  • Co to jest edukacja domowa
  • Od kiedy edukacja domowa w Polsce jest możliwa
  • O formalnościach związanych z uzyskaniem zgody na edukację domową dziecka
  • Kto może uczyć w domu
  • Kogo można uczyć w trybie edukacji domowej


Odtwarzaj w nowym oknie | Pobierz plik mp3

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

 

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Agnieszka PletiJoannaSabinaBeaAgnieszka Pleti Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gabistworkowo
Gość

Bardzo przydatny podcast. Sama niedawno szukałam informacji na temat prawnych aspektów edukacji domowej i proszę – znalazłam je tutaj 🙂

Agnieszka Pleti
Edytor

Cieszymy się 🙂

Bea
Gość
Bea

Jak znaleźć szkołę, która będzie chciała realizować edukację domową na poziomie liceum???

Agnieszka Pleti
Edytor

Proponuję pytać i szukać ludzi, którzy taką edukację już realizują. A o jakie miasto chodzi?

Sabina
Gość
Sabina

Właśnie szykuje się do podjęcia bardzo ważnej decyzji w naszym życiu. Chcę rozpocząć nauczanie domowe mojego najmłodszego syna. Znalazłam tutaj bardzo dużo informacji! Obecnie dużo czytam na ten temat. Proszę mi życzyć samych mądrych decyzji. Pozdrawiam Sabina

Agnieszka Pleti
Edytor

Sabina, życzymy samych najmądrzejszych decyzji!

Joanna
Gość
Joanna

jak wyglądają egzaminy i z jakich przedmiotów są one realizowane w okresie liceum. Czy dziecko musi kontynuować naukę ze wszystkich przedmiotów rozszerzonych które wybrał wcześniej w szkole? Czy w klasie maturalnej również obowiązują egzaminy?

Agnieszka Pleti
Edytor

Joanno, w klasie maturalnej również obowiązują egzaminy, ale jakie dokładnie to zależy od rozszerzeń. Szczerze powiedziawszy nie orientuję się w tym dokładnie, najlepiej zapytać w szkole. Przypuszczam, że przy składaniu podania można wybrać na nowo rozszerzenia.