Skip to main content

WNE 015: AMA #1 – Edukacja domowa w pytaniach i odpowiedziach, czyli socjalizacja, finanse i kariera zawodowa mamy.

edukacja domowa w pytaniach i odpowiedziach

W tym odcinku podcastu odpowiadamy na najczęściej zadawane przez Was pytania. Otrzymujemy wiele komentarzy, maili, pytań związanych z kwestią edukacji i wychowania dzieci. Bardzo nas to cieszy, gdyż utwierdza nas to w przekonaniu iż warto tworzyć ten podcast i dzielić się zarówno doświadczeniami innych, jak i konkretnymi informacjami i wiedzą. W związku z tym postanowiliśmy, iż ten odcinek podcastu będzie miał formę AMA (z angielskiego Ask Me Anything), w którym odpowiadamy na zadane przez was pytania.To pierwszy odcinek w takiej formule, jeżeli się wam spodoba, będziemy co jakiś czas nagrywać podobne, w miarę jak będą pojawiały się nowe pytania z Waszej strony.

Zdecydowanie najczęściej pada pytanie o kwestie finansowe, konieczność rezygnacji z pracy etatowej czy kariery zawodowej przez jednego z rodziców i czy edukacja domowa to wybór tylko dla zamożnych? Zmierzyłyśmy się z tymi pytaniami i … wychodzi na to, że niezłą robimy karierę. Gdzie i jak? Koniecznie posłuchaj!
Dziękujemy wszystkim tym, którzy zadali nam pytania. Mamy nadzieję, że odpowiedzi są dla was satysfakcjonujące. Zachęcamy do podzielenia się wrażeniami w komentarzach oraz do kontaktu z nami i zadawania nowych pytań  w komentarzach do tego odcinka podcastu, lub bezpośrednio poprzez email albo stronę kontaktu.

 

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:

  • Czy subwencja jaką otrzymuje szkoła na ucznia uczącego się w trybie edukacji domowej, może trafić w jakiś sposób do rodziców?
  • Jak radzić sobie z kwestiami finansowymi? Czy edukacja domowa to wybór tylko dla zamożnych rodzin?
  • Czy zawsze jeden z rodziców musi rezygnować z pracy/kariery zawodowej?
  • Kwestia procesów rekrutacyjnych na dalszych etapach edukacji (gimnazjum, liceum).
  • Jak wygląda kwestia rozwoju społecznego i kontaktu z rówieśnikami w edukacji domowej?
  • Korzyści płynące z nauki/ życia w grupach mieszanych wiekowo.
  • Czy w edukacji domowej konieczne jest zdawanie rocznych egzaminów klasyfikacyjnych?
  • Czy i jakie kwalifikacje powinni mieć rodzice uczący w domu?
  • Czy dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego mogą także uczyć się w trybie edukacji domowej?

 

Notatki:

 

Pobierz plik mp3

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

Dodaj komentarz

13 komentarzy do "WNE 015: AMA #1 – Edukacja domowa w pytaniach i odpowiedziach, czyli socjalizacja, finanse i kariera zawodowa mamy."

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kobieta i pasja
Gość

Ja bym chętnie posłuchała odcinka z udziałem osób, które prowadzą te szkoły zajmujące się tylko edukacją domową, o których wspominałyście.

Małgorzata Jaworowska
Użytkownik

Pomocne i inspirujące:) Podoba mi się określenie „house manager”, ale wolę „przy mężu”;)
Bardzo podoba mi się pomysł wspólnego pikniku – piszemy się:) Weźmiemy ze sobą ciasto:)

Andrew
Gość

Hej
zaczyna mi się podobać ten podcast 🙂
PS. Przy powyższej liście pytań AMA mogłybyście podać minutę w której jest odpowiedź na dane pytanie to by pomogło przeskoczyć jeśli się chce odszukać konkretną odpowiedź. Mi by to pomogło bo nie zawsze mam czas przesłuchać całości.

Agata
Gość

Cześć, bardzo dziękujemy za Wasze podcasty. My na razie mamy przedszkolną ED 🙂 (5 lat, 3 lata i 8 miesięcy)
Skąd jesteście? Piknik – super pomysł, ale nie wiem, czy dojedziemy! 🙂 My jesteśmy z Olsztyna.

Agnieszka Pleti
Edytor

Jesteśmy z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej – Małopolska. Jak nie tym razem to mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy.

Natalia Tokarczyk
Gość

Zabieram się powolutku za zaległości w słuchaniu i niniejszym dziękuję Wam dziewczyny, że z Waszej inicjatywy dane nam było się spotkać. Z perspektywy czasu widzę jasno, że ucząc systemem ED tak naprawdę robiłam poniekąd tradycyjną szkołę w domu. ,,Zaliczając” tematy tak jak leciaływ podręczniku. A teraz słucham- ,,pozwól dziecku się nudzić”, ,,jak trzeba zrób przerwę w matematyce na dwa miesiące”. Wow!Klapki z oczu spadają:) Mam nadzieję, że im więcej będę słuchać i czytać, a także uczyć nieco innymi sposobami, wysilić się na kreatywność, a czasem po prostu odpuścić, tym więcej przyjemności sprawi nam ED:) Dzięki raz jeszcze!

Agnieszka Pleti
Edytor

My też dziękujemy za spotkanie. Cieszymy się, że nie tylko my korzystamy z tych spotkań i wywiadów. Życzymy większej frajdy z nauki w kolejnej podróży.
Ściskamy gorąco i pozdrawiamy całą trójkę.

trackback

[…] domowej Ania i Agnieszka z bloga „Więcej niż edukacja”. Warto posłuchać tego odcinka. Dziewczyny bardzo sprytnie rozprawiają się w nim z mitem „siedzenia […]

Anna
Gość

Drogie Panie,

Powiedzieć, że mama to kucharz / kucharka to mało! Mama jest jednocześnie kucharzem, pomocą kuchenną i pomywaczką! Jest też bez wątpienia dietetykiem. Ponadto dekoratorem wnętrz, nierzadko szwaczką (przynajmniej w zakresie punktu „pomoc krawiecka”), dozorczynią, sekretarką… Ja jestem też księgową i kończę, bo muszę wreszcie rozliczyć PIT.

Agnieszka Pleti
Edytor

Anna, powodzenia w księgowaniu :)!