WNE 018: O wyprawie dookoła świata i edukacji w podróży z Natalią i Mariuszem Tokarczykami.

worldschoolerzy

„Rodzina na swoim” – tak przewrotnie nazywają slajdowiska ze swoich wypraw Natalia i Mariusz, którzy wraz ze swoim synem Maksem od dwóch lat są w podróży. Ich domem jest cały świat…

Pragnienie podróżowania od zawsze było w sercach Natalii i Mariusza, więc zawsze podróżowali, także gdy urodził się ich syn – Maks. Kiedy nadarzyła się okazja wyjechali do Szwajcarii, aby tam zarobić na wymarzoną wyprawę – podróż dookoła świata. Spędzili tam trzy lata, aż w końcu postanowili wyruszyć. Zaczęli od Ameryki. Od Meksyku jechali na południe aż do samej Argentyny, spędzili tak cały rok. Wrócili do Polski na miesiąc, po czym znów wyjechali, tym razem do Azji i Australii, gdzie spędzili jedenaście miesięcy. Niedawno wrócili do kraju, ale za kilka tygodni ponownie wyruszają, tym razem do Afryki. We wszystkich wyprawach towarzyszy im ich syn Maks, który obecnie ma dziewięć lat. Zapytacie – jak to? A szkoła??? Szkoła jest – w podróży. Maks uczy się w trybie edukacji domowej, ale hmmm… tej domowej to tam jak na lekarstwo – uczył się już w autobusie, w pociągu, pod namiotem i w hostelach…

Natalia i Mariusz Tokarczykowie to prawdziwi worldschoolerzy, choć sami tak siebie nie nazywają 🙂 – prowadzą bloga, w którym opisują swoje wyprawy i zamieszczają piękne fotografie, można ich znaleźć tutaj.

Jak pogodzić życie w podróży i edukację dziecka? Czego można łatwo nauczyć się będąc ciągle w ruchu, w różnych krajach i na różnych kontynentach? Posłuchajcie!

 

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:

  • Podróży dookoła świata
  • Rodzinie, której domem jest cały świat
  • Nauce języków obcych w różnych krajach świata
  • Co to jest edukacja w podróży
  • Czego najlepiej uczy się przez podróżowanie
  • Dowiesz się o dziewięciolatku, który odwiedził już prawie wszystkie kontynenty świata
  • Usłyszysz o tym co jest największym plusem i minusem edukowania w podróży
  • Usłyszysz barwne historie z wielu krajów całego świata

 


Pobierz plik mp3

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota

Niesamowita historia, słucham z zapartym tchem 😉
I nasuwa mi się pytanie: czy myślałyście o tym, żeby zebrać w jednym miejscu strony pomocne w ED? Tak jak to, o czym było mówione w podkaście: o grach, zegarach itp. Rodzicom rozważającym przejście na ED to byłoby bardzo pomocne 🙂

Agnieszka Pleti

Dorota, cieszymy się, że spodobała Ci się ta historia. Może kiedyś stworzymy taki portal, dziś nas to przerasta.