WNE 030: O zaspokajaniu potrzeb i radzeniu sobie z frustracją z Magdą Karpienią.

edukacja_domowa

Jesteś zmęczona, masz poczucie, że nie ogarniasz? Czujesz się sfrustrowana, krzyczysz na dzieci i masz ochotę wystrzelić się rakietą w kosmos? Ten odcinek jest dla Ciebie!!!

Magda Karpienia opowiada o tym jak radzić sobie z macierzyńską frustracją i jak zadbać o swoje potrzeby. Podaje kilka prostych rad, a właściwie kroków do tego jak być bardziej wypoczętą i mieć więcej siły i energii do dzieci. Kluczem do osiągnięcia tego jest zadbanie o swoje własne potrzeby – odpoczynek, sen, wyjście z domu na cały dzień, spędzenie samotnego wieczoru itd. itp. Jak to zrobić mając na głowie dzieci, edukację domową, pracę i ogarnięcie domu? Posłuchaj co na ten temat mówi Magda!

Magda Karpienia od 2008 r. zajmuje się pomocą kobietom, początkowo w dziedzinie karmienia piersią, później w tematach około rodzicielskich, obecnie prowadzi warsztaty i pisze artykuły, prowadzi też swoją stronę tutaj. Magda jest mamą trójki dzieci, które wraz z mężem uczą w trybie edukacji domowej. Oboje też pracują zawodowo w domu. Są więc przykładem rodziny, która łączy pracę z edukacją domową. Magda opowiada także o tym jak wygląda ich codzienność i nauczanie domowe dzieci. Preferuje metodę „bez spinki i napinki” 🙂 dzieci uczą się wszędzie – matematyki na spacerze w parku, języka angielskiego podczas posiłku, poznają świat zadając pytania i próbując znaleźć na nie odpowiedzi.

 

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:

  • Jak uczyć dzieci w domu, pracować w domu i nie zwariować?
  • Jak dbać o zaspokajanie swoich potrzeb?
  • Jak nie być sfrustrowaną mamą?
  • Jak łączyć pracę zawodową i edukację domową?
  • O nauce przez zabawę.
  • O priorytetach życiowych i tym, co najważniejsze do przekazania dzieciom.

 


Pobierz plik mp3

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

 

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Agnieszka PletiLauraKatarzyna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kajzarowie
Użytkownik

Sporo rzeczy w swoim życiu przemyśleliśmy podobnie, co napawa nadzieją, że i nam się uda. Nasze najstarsze dziecko od września zaczyna zerówkę w ED – na razie wciąż jeszcze chodzi do przedszkola. No i mieszkanie mamy o jeden pokój mniejsze 😉

Agnieszka Pleti
Edytor

Powodzenia Katarzyno!

Rodzina Bigajów
Użytkownik
Rodzina Bigajów

Dzięki za ten odcinek, był mi bardzo potrzebny 🙂 Dopiero dziś go wysłuchałam, a wszystko przez odkładanie swoich potrzeb (w tym przypadku potrzeby relaksu przy jakimś rękodziele i odcinku podcastu) na później. Teraz wiem, ile pracy z samą sobą mam jeszcze w tym temacie do zrobienia.

Agnieszka Pleti
Edytor

Lauro
całe życie możemy się uczyć i doskonalić i to jest piękne. Powodzenia!