Skip to main content

WNE 041: O dużej rodzinie i dbaniu o relację małżeńską z Olą i Marcinem Sawickimi

edukacja_domowa

Oto rozmowa i osoby, którymi koniecznie i już od dawna, chciałyśmy się z Wami „podzielić”. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Olą i Marcinem Sawickimi – cudownym małżeństwem, rodzicami siedmiorga dzieci, założycielami szkół Montessori w Beskidzie Żywieckim (co istotne szkół przyjaznych edukacji domowej), osobami zarażającymi pasją, o niezwykłym bogactwie duchowym i wewnętrznym.

W tej rozmowie skupimy się na… rodzinie. Ola i Marcin opowiadają o tym, jak w pewnym momencie, zdali sobie sprawę, że jako dzieci czuli się najbardziej bezpiecznie i szczęśliwie, kiedy widzieli, że ich rodzice są ze sobą szczęśliwi. Tę myśl wprowadzili w życie. Dlatego też bardzo dbają o ich relację małżeńską, o czas tylko dla siebie, o wspólne wyjazdy (daleko, na długo i tylko we dwoje). Łączą ich także wspólne pasje i oprócz ogromnej miłości, także to, co „lubią” robić razem. A lubią wiele rzeczy: góry, podróże, książki, sztukę i zwiedzanie galerii, długie wycieczki piesze… W naszej rozmowie podkreślają jak istotne dla całej rodziny i rozwoju dzieci jest dbanie o małżeństwo. I zachęcają wszystkich do randek, wyjść z domu, wyjazdów na weekend, albo i na dłużej.

W tym wywiadzie usłyszycie także o organizacji życia rodzinnego – obowiązkach i dyżurach, o odpowiedzialności i zaufaniu, o edukacji domowej trojga dzieci. O tym, że ogarnianie chaosu w licznej rodzinie może być prawdziwą frajdą! Rozmawiamy również o relacjach z dziećmi, o tym, czego dzieci najbardziej potrzebują, czyli o czasie i uważności, i o wspierającym się nawzajem rodzeństwie.

 

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:

 • Dużej rodzinie, która żyje pasją i radością.
 • Jak dbać o relację małżeńską?
 • Jak dbać o indywidualne relacje z dziećmi?
 • Jak dbać o siebie i o własny rozwój?
 • Co zrobić, aby dzieci czuły się bezpieczne i szczęśliwe?
 • O pasji do podróżowania.
 • O randkach małżeńskich.
 • Jak ogarnąć domowy chaos?
 • Jak angażować dzieci w obowiązki domowe?
 • Co zrobić, aby dzieci czuły się odpowiedzialne za porządek w domu?
 • Jak podejmować ważne decyzje życiowe?
 • O wartości bycia razem.
 • O wyjazdach na narty.
 • O sztuce i zwiedzaniu galerii.
 • O organizacji edukacji domowej przez dzieci.
 • O radości ze wspólnego czytania książek.

 

Notatki:


Pobierz plik mp3

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi Notatki:

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

Jak wygodnie słuchać podcastów?

Odpowiedź oraz instrukcje znajdziesz na naszej stronie Jak słuchać podcastów

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "WNE 041: O dużej rodzinie i dbaniu o relację małżeńską z Olą i Marcinem Sawickimi"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
aeljot
Gość

Kolejny ciekawy podcast do posłuchania. Fascynujący rozmówcy,głos Oli cudowny, wydawało mi się, że całość trwała krótko. Za krótko.
Mam nadzieję, że powrócą jeszcze w podcastach państwo Sawiccy jak i Magda Czabańska, która tak ciekawie mówiła o książkach.

Agnieszka Pleti
Edytor

aeljot, weźmiemy pod uwagę twoje sugestie jeśli chodzi o Magdę. A kolejny wywiad z Olą i Marcinem już wkrótce.

aeljot
Gość

Czekam z niecierpliwością 🙂

Szymon
Gość

Czar i urok Oli Marcina w opowiadaniu o sobie jest tak duży, że choć znałem niektóre historie z bezpośrednich rozmów i spotkań, to z wypiekami słuchałem rozmowy nagranej do tego podcastu. Można by powiedzieć: „Jak masz zły dzień posłuchaj Oli i Marcina. Jak dzieci się kłócą i Cię to wkurza posłuchaj Oli i Marcina. Jak masz problem z piętrzącym się praniem, posłuchaj Oli i Marcina.” Ta rozmowa to odtrutka na codzienne narzekanie. Podobno, jak Ola i Marcin pojawiają się w pewnej galerii (obrazów, nie handlowej :)), niechybnie oznacza to nową inicjatywę w Montessori Mountain School. Dzięki Agnieszko i Anno za odcinek, a Olu i Marcinie za Waszą energię i wytrwałość.

Agnieszka Pleti
Edytor

Szymon,
Nic dodać, nic ująć! Idę do piętrzącej się sterty prania 🙂

trackback

[…] WNE 041: O DUŻEJ RODZINIE I DBANIU O RELACJĘ MAŁŻEŃSKĄ Z OLĄ I MARCINEM SAWICKIMI […]

trajdos Małgosia
Użytkownik

Bardzo wartościowy odcinek. Wiedziałam, że dbanie o miłość małżeńską powinno być ma pierwszym miejscu jeszcze przed dziećmi, ale to wysłuchanie tego odcinka spowodowało, że na drugi dzień ” wyrzuciłam” męża z domu, by pobył sam, wrócił odświerzony, z głową pełną pomysłów ,ale przede wszystkim wrócił bardziej spokojny i zadowolony! Za tydzień planujemy wyjazd razem! Olu i Marcinie dzięki za motywację a dziewczynom za nagranie…

Agnieszka Pleti
Edytor

Małgosia,
Cieszymy się, że tak zmotywował Cię ten odcinek! Nie pozostaje nic innego jak życzyć cudownego wyjazdu we dwoje (lub czworo). Ściskamy!