KURS ONLINE

JAK ROZPOCZĄĆ
EDUKACJĘ DOMOWĄ?

Poprowadzimy Cię krok po kroku od decyzji o edukacji domowej, poprzez formalności, aż do sposobów na nauczanie domowe w Twojej rodzinie. To konkretna dawka wiedzy, wsparcia i inspiracji na temat edukacji domowej.

~

O KURSIE

DLACZEGO

Określ swoją motywację i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego. Sprawdź, czy edukacja domowa to właściwe rozwiązanie dla Twojej rodziny.

FORMALNOŚCI

Poznaj kwestie prawne, wybór szkoły i dopełnij wszelkich formalności

EDUKACJA W DOMU

Dowiedz się, jak zorganizować pierwsze miesiące w edukacji domowej, od czego zacząć?

Odtwórz wideo

Czego dowiesz się z tego kursu?


Kurs “Jak rozpocząć edukację domową?” poprowadzi Cię krok po kroku: od decyzji i określenia swojej motywacji o rozpoczęciu edukacji domowej, poprzez formalności, aż do sposobów na nauczanie domowe w Twojej rodzinie. To konkretna dawka wiedzy, wsparcia i inspiracji na temat edukacji domowej. 

Dowiesz się jak wygląda proces zapisywania do trybu nauczania domowego i czym się kierować wybierając szkołę dla swojego dziecka. Poznasz wyniki badań naukowych dotyczących dzieci uczących się w trybie nauczania domowego. Usłyszysz jak może wyglądać codzienność w edukacji domowej i jakie style uczenia się preferują rodziny decydujące się na tę formę nauczania. Dowiesz się jak wyglądają egzaminy w edukacji domowej. Otrzymasz listę książek, linków, miejsc w sieci, które są źródłem wiedzy i inspiracji na temat edukacji domowej. Usłyszysz jak szukać wsparcia decydując się na nauczanie domowe.

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

Ten kurs jest dla Ciebie jeśli:
 • Zastanawiasz się czy edukacja domowa to dobry pomysł dla Twojej rodziny
 • Chcesz rozpocząć edukację domową, ale nie wiesz jak się za to zabrać
 • Podoba Ci się idea edukacji domowej, ale obawiasz się, że nie podołasz
 • Podjąłeś decyzję o edukacji domowej i szukasz wsparcia oraz inspiracji na początku tej drogi 
Ten kurs nie jest dla Ciebie jeśli:
 • Nie chcesz prowadzić edukacji domowej w swojej rodzinie
 • Prowadzisz edukację domową od kilku lat i doskonale się na tym znasz
 • Idea edukacji domowej jest dla Ciebie obca i nie zamierzasz się nią zajmować
~

CO ZNAJDZIESZ W ŚRODKU?

1 VIDEO

Nagranie video wprowadzające do kursu

6 LEKCJI AUDIO

Nagrania w formacie MP3 do pobrania lub odsłuchania bezpośrednio na stronie

6 KART PRACY

Pliki w formacie PDF do ściągnięcia i pracy własnej

Kurs składa się z wprowadzenia, wideo powitalnego oraz sześciu lekcji. Każda lekcja zawiera krótki opis oraz nagranie audio, w którym szczegółowo omawiamy dane zagadnienie. Do każdej lekcji dołączony jest również plik PDF z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania.

Lekcja 1: Dlaczego edukacja domowa?

 • Jak określić swoje dlaczego?
 • Czego tak naprawdę chcę nauczyć swoje dziecko?
 • Czy edukacja domowa jest dla wszystkich?
 • Co jest najważniejsze w edukacji

Lekcja 2: Kwestie formalne dotyczące edukacji domowej:

 • Kwestie prawne funkcjonowania edukacji domowej w Polsce
 • Formalności krok po kroku dotyczące edukacji domowej (check lista)
 • Jaką wybrać szkołę i dlaczego jest to niezwykle istotne – o placówkach przyjaznych edukacji domowej

Lekcja 3: Jak się za to zabrać? Style uczenia się w edukacji domowej

 • Sposoby uczenia się
 • Przegląd najczęściej wybieranych stylów edukacji
 • bibliografia: metoda Montessori, Charlotte Mason, edukacja leśna, worldschooling

Lekcja 4: Fakty i mity na temat edukacji domowej oraz badania naukowe

 • Lista książek i blogów o edukacji domowej
 • Co z socjalizacją?
 • Czy edukacja domowa jest skuteczna? O wynikach w nauce
 • Czy absolwenci edukacji domowej mogą studiować na uniwersytetach?

Lekcja 5: Egzaminy w edukacji domowej oraz oceny

 • Jak wyglądają egzaminy w edukacji domowej?
 • Ile egzaminów zdają dzieci w poszczególnych klasach?
 • Jak przygotować się do egzaminów?

Lekcja 6: Wsparcie w edukacji domowej

 • Gdzie szukać wsparcie w nauczaniu domowym?
 • Jak radzić sobie z poczuciem niezrozumienia i odosobnienia związanych z wyborem edukacji domowej?
 • Inspiracje dla rozpoczynających przygodę z edukacją domową
 • Lista miejsc w sieci, gdzie można znaleźć bratnią duszę
~

KIM JESTEŚMy?

Cześć!

Jesteśmy siostrami, mamami, których dzieci nigdy nie chodziły do szkoły.

Od wielu lat nasze dzieci uczą się w trybie edukacji domowej. Razem z naszymi mężami prowadzimy podcast Więcej niż edukacja oraz wydajemy czasopismo – Magazyn Kreda, gdzie dzielimy się inspiracjami na temat dobrej edukacji i dobrego życia w rodzinie.

ANNA MARSZAŁEK

Jestem sercem domu, czyli szczęśliwą żoną i mamą pięciorga dzieci. Nasze dzieci uczą się w edukacji domowej. Przeprowadziliśmy się z miasta na wieś, bo lubimy naturę i las na wyciągnięcie ręki. Nasza domowa edukacja to las i łąka oraz książki. Uwielbiamy czytać! Każdy dzień rozpoczynamy od wspólnego, długiego czytania na różne tematy. Lubimy też rodzinne wypady w góry i podróżowanie po bezdrożach Polski. Z wykształcenia jestem historykiem. Jestem fanką Tolkiena i Lewisa, książek M. Musierowicz, czarnej kawy i ciszy.

AGNIESZKA PLETI

Jestem mamą szóstki dzieci, które nigdy nie chodziły do szkoły. Mam dziesięcioletnie doświadczenie edukacji domowej. Jestem kochającą żoną. Jako opiekunka domowego ogniska, wciąż rozpalam w domu chęć do działania i zachwytu nad światem. Razem uwielbiamy prowadzić nasze małe gospodarstwo, pracować i podróżować. Nie umiemy siedzieć na kanapie przed telewizorem, którego z resztą nigdy w naszym domu nie było. Odkąd pamiętam towarzyszył mi zachwyt nad światem i przyrodą. Kiedy na świat przyszły moje dzieci zaczęłam zachwycać się bogactwem talentów i różnorodności jakie drzemią w drugim człowieku. Głęboko wierzę, że w każdym jest ogromny potencjał i piękno, uwielbiam patrzeć jak są odkrywane. Z wykształcenia jestem astronomem. Mam w sobie ducha niespełnionego artysty, uwielbiam prace manualne, rysunek, malarstwo.

podcast_artwork

Podcast WIECEJ NIŻ EDUKACJA

Jesteśmy autorkami podcastu Więcej niż edukacja, na łamach którego już od ponad 6 lat dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem na temat edukacji domowej oraz życia rodzinnego. Prowadzimy także wywiady z rodzinami uczącymi dziećmi w ramach nauczania domowego, z nauczycielami, ekspertami, trenerami, pasjonatami w różnych dziedzinach. Więcej niż edukacja to 60 odcinków podcastu pełnych inspiracji i motywacji w alternatywnej edukacji oraz wsparcia w codziennych wyzwaniach rodzicielskich.

Osoby zainteresowane edukacją domową mają coraz więcej możliwości, aby dowiedzieć się, z jakimi formalnościami to się wiąże, jak wyglądają egzaminy, z jakich materiałów mogą korzystać. Ale to, co jest najpiękniejsze w ED to fakt, że w każdej rodzinie wygląda ona inaczej. Podcast „Więcej niż edukacja” to okazja do spotkania z prawdziwym, codziennym obliczem ED. To najlepszy sposób na podglądnięcie, jak z tematem radzą sobie różne rodziny. Radzą lub nie radzą, bo ED ma swoje blaski i cienie, i dobrze je poznać zanim się na nią zdecydujemy. Przyznaję jednak, a wiem to z własnego doświadczenia, że wsłuchiwanie się w opowieści gości Ani i Agnieszki, bardzo ten wybór ułatwiają.

Anna Komorowska, www.nieplaczabaw.pl

pakiet-6

Magazyn KREDA

Od ponad trzech lat wydajemy również magazyn Kreda. Dotychczas ukazało się 35 numerów czasopisma (wcześniej jako miesięcznik, obecnie w formie kwartalnika), poruszając takie tematy jak: edukacja domowa, metoda Montessori, edukacja finansowa, muzyka, sztuka, edukacja leśna, skauting, podróże, nowe technologie, języki obce, zabawa, uważność, neurodydaktyka… Magazyn tworzymy z myślą o rodzicach, którym, tak jak nam, zależy na mądrym wychowaniu i prowadzeniu dzieci w dorosłość, rozwijaniu relacji rodzinnych, wspieraniu dzieci w edukacji, inspirowaniu do rozwijania pasji. Magazyn „Kreda” jest merytorycznym wsparciem dla rodziców, dziadków, młodzieży, ale jednocześnie ma umilać chwile odpoczynku przy filiżance kawy lub herbaty.

Wiele lat temu, gdzieś na amerykańskim blogu, przeczytałam o edukacji domowej i zachwyciłem się tym pomysłem i możliwościami jakimi daje. Jednak moje dzieci były jeszcze małe, więc zachwyt szybko minął. Po wielu latach przerwy znowu natknęłam się na edukację domową najpierw przez Magazyn Kreda, a potem dzieki Więcej Niż Edukacja. I tak słuchając podcastów i czytając artykuły znowu zaczęła we mnie kiełkować myśl, że ed jest dobra droga dla mojej rodziny. Jesienią rozpoczynam edukacje domowa mojego starszego syna Jayden’a.

Ania Smart, @urbaandthesmarts

~

Dlaczego tworzymy kurs "Jak rozpocząć edukację domową?"

Kiedy same rozpoczynałyśmy przygodę z edukacją domową niewiele było miejsc, w których mogłybyśmy znaleźć informacje o tej formie nauczania. Czułyśmy się osamotnione w naszych decyzjach i spotykałyśmy się z niezrozumieniem, w bliższym lub dalszym otoczeniu. Wiele spraw organizowałyśmy też “po omacku”, ucząc się na własnych błędach.

Dziś chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem ostatnich 9 lat i pokazać Ci, gdzie Ty możesz szukać wsparcia rozpoczynając edukację domową w swojej rodzinie, oraz, że edukacja domowa może być fascynującą przygodą.

Odkąd prowadzimy podcast “Więcej niż edukacja” dostajemy mnóstwo pytań o to jak rozpocząć edukację domową, jak ogarnąć kwestię formalności i jak nauczanie domowe wygląda w praktyce. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tą formą nauczania z różnych powodów. 

Wielu brakuje czasu na relacje rodzinne, na rozwijanie pasji, na spokojną naukę. Wiele osób decyduje się, bo chce przeżyć razem ze swoimi dziećmi tę przygodę, jaką jest wspólne poznawanie świata. Niektórzy są rozczarowani systemem edukacji i zdają sobie sprawę, że kreatywności, komunikacji, kooperacji i krytycznego myślenia są w stanie nauczyć swoje dzieci odchodząc od tradycyjnego modelu nauczania. Coraz więcej osób szuka alternatywy w edukacji dla swoich dzieci. 

Wszystkim zależy na dobrej edukacji i dobrym życiu. Dla wielu rodzin edukacja domowa jest odpowiedzią na wszystkie te potrzeby. 

~

CO o KURSIE MÓWIĄ UCZESTNICY POPRZEDNICH EDYCJI?

~

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Dołącz już dzisiaj do kilkuset osób, które wzięły udział w kursie „Jak rozpocząć edukację domową?”. W ramach kursu otrzymasz również dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie będziesz mógł podzielić się z użytkownikami swoim doświadczeniem, wątpliwościami oraz otrzymasz wsparcie autorek kursu jak i uczestników poprzednich edycji. 

RABAT DLA CZŁONKÓW KLUBU KREDY

Jeżeli jesteś prenumeratorem kwartalnika KREDA, możesz zakupić nasz kurs ze zniżką 150 zł. Rabat zostanie automatycznie naliczony po przejściu do finalizacji zamówienia. Pamiętaj, aby zalogować się jako członek klubu KREDY.

Nie jesteś jeszcze członkiem klubu? Dołącz do grona prenumeratorów, aby również otrzymać rabat (kliknij tutaj).

KURS ONLINE

Dostęp do kursu + grupa wsparcia na Facebooku
347 PLN
 • dostęp do kursu online przez 1 rok
 • 6 lekcji wraz z materiałami pomocniczymi
 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku
 • gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy

Dostęp do kursu będzie aktywowany po zaksięgowaniu wpłaty i będzie aktywny przez 1 rok. 

Zakup będzie finalizowany w sklepie online Magazynu Kreda. Po zakupie i zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz od nas wiadomość email (nadawcą będzie Więcej niż edukacja) z danymi dostępowymi do platformy, na której będziesz mógł zalogować się i pracować z kursem.

~

GWARANCJA SATYSFAKCJI

GWARANCJA SATYSFAKCJI LUB ZWROT PIENIĘDZY

Wierzymy w wysoką jakość naszego kursu, dlatego oferujemy Ci 14-dniową gwarancję satysfakcji, liczoną od dnia złożenia zamówienia. Jeżeli z jakiś powodów kurs nie spełni twoich oczekiwań, wystarczy, że napisz maila z informacją o rezygnacji na adres sklep@magazynkreda.pl, a my zwrócimy Ci całą wpłaconą kwotę.

Kiedy ktoś mi mówi, że jest zainteresowany edukacją domową, śmiało wysyłam do podcastów Więcej niż edukacja. Książek jest wiele, artykułów, specjalistów … Lecz doświadczenie konkretnych żyjących i praktykujących rodzin jest bezcenne. Uczę się najwięcej właśnie słuchając o życiu innych.
Kiedy jest mi trudno i nie mam chęci do dalszej ed – znów włączam zapomniany podcast i lecimy dalej z tym szaleństwem życia.

Vola Kusmierska, www.otulicmame.pl

~

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dostęp do kursu online będzie aktywny zaraz po zaksięgowaniu wpłaty. Otrzymasz od nas wiadomość email (nadawcą będzie Więcej niż edukacja) z danymi dostępowymi do platformy, na której będziesz mógł zalogować się i pracować z kursem.

Link do grupy znajdziesz w pierwszej lekcji po zalogowaniu się do kursu. Po przejściu na stronę grupy na Facebooku będziesz musiał poprosić o dołączenie i poczekać na akceptację administratorów grupy.

Dokonanie opłaty za zamówienie złożone w sklepie internetowym możliwe jest poprzez:
– Szybkie płatności online PayU
– Płatność kartą (debetową/kredytową). Operatorem płatności jest PayU S.A.
– PayPal


W przypadku płatności kartami kredytowymi, w sklepie dostępne są następujące rodzaje kart: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro

Jeżeli chcesz zapłacić tradycyjnym przelewem, wybierz opcję szybkich płatności a następnie zaznacz opcję “Mam konto w innym banku”. Będziesz mógł wówczas wykonać tradycyjny przelew (online lub w oddziale banku/poczty) korzystając z podanych informacji dotyczących numeru rachunku i tytułu wpłaty.

Jeżeli chcesz zapłacić tradycyjnym przelewem, wybierz opcję szybkich płatności a następnie zaznacz opcję “Mam konto w innym banku”. Będziesz mógł wówczas wykonać tradycyjny przelew (online lub w oddziale banku/poczty) korzystając z podanych informacji dotyczących numeru rachunku i tytułu wpłaty.

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub napisz na adres: sklep@magazynkreda.pl

~

KONTAKT

Sprzedawcą kursu online jest jest Inspiredu sp. z o. o. – wydawca Magazynu Kreda i podcastu Więcej niż edukacja
KRS: 0000742718 | REGON: 380904974 | NIP:  5492451750

Kontakt w sprawie zamówień: sklep@magazynkreda.pl
Możesz również skorzystać z poniższego formularza.

Copyright 2020 Inspiredu Sp. z o.o.