Jak połączyć dobrą zabawę, silną więź z dzieckiem i zdobywanie wiedzy?
W czwartym odcinku naszego podcastu zapraszamy Was do wysłuchania wywiadu z Olą Chlebny – Harabasz, która opowiada w jaki sposób pracuje ze swoimi dziećmi metodą Tweedle Wink. Ten sposób uczenia się to kompilacja radosnej zabawy, bardzo szybkiej i prostej nauki, dla których podstawą jest silna więź z rodzicem i nauczycielem.
Jest to drugi odcinek, w którym gościmy Olę. Jeśli chcesz posłuchać o codzienności edukacji domowej, o mamie trójki dzieci, która od samego początku wiedziała, że to ona chce im pokazać piękno otaczającego świata, zapraszamy Cię do wysłuchania odcinka WNE 003: Edukacja domowa zaczyna się wraz z narodzeniem dziecka
Z tego odcinka dowiesz się o:
- Tym jak ważna w nauce jest dobra relacja i silna więź rodzica z dzieckiem, nauczyciela z uczniem
- Metodzie Tweedle Wink – skąd się wywodzi i na czym polega
- Jak wygląda lekcja prowadzona metodą Tweedle Wink
- Charakterystyce prawej i lewej półkuli mózgu
- Sposobach szybkiej nauki
- Sposobach stymulowania prawej półkuli mózgu
- Sekrecie wielkich umysłów: rozwijaniu wyobraźni, intuicji i pamięci fotograficznej
- Nauce poprzez zabawę, radość, działanie na wszystkie zmysły
- Wpływie ruchu fizycznego na rozwój mózgu
Notatki:
- Informacje o metodzie Tweedle Wink http://www.rightbrainkids.com/_new/home.php
- Książka wspomniana podczas rozmowy: Pamela Sue Hickein “Right Brain Education: Changing the World, One Heart at aTime”
- Kontakt e-mailowy do Oli: ochlebny [@] googlemail . com
Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi
Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.
Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka
Witam
ja akurat nie mam kalendarzy na strychu ani pocztówek. 🙂 I nie mam czasu żeby robić karty a metoda brzmi ciekawie. Jak takie karty powinny wyglądać? Drugie pytanie mam takie czy tę metodą można zastosować do nauki języków obcych?
z góry dziękuje za odpowiedź…
Olu, wygląd karty zależy od tego czego chcesz nauczyć. Może być sam obrazek i do tego mówisz słowa lub z jednej strony obrazek a z drugiej strony napis np. w języku obcym. Wtedy pokazując dziecku obrazek mówisz słowo, potem pokazujesz napis i jeszcze raz powtarzasz to słowo. Jak najbardziej metoda nadaje się do nauki języków obcych.
Zaczęłam słuchać waszego podcastu i z tym odcinkiem jest chyba coś nie tak… Było o językach, o przeprowadzkach, i w sumie tyle. Padła dwa razy nazwa metody, raz coś o pokazywaniu kart i tyle – żadnego wyjaśnienia. Czuję niedosyt, bo w polskim internecie nic o tym nie ma. Moglibyście jakoś pokierować? I czemu opis odcinka nie odpowiada zawartości?
Dzięki za opinię! Trudno w jednym odcinku streścić na czym polega cała metoda. Ola, która opowiadała o Tweddle Wink robi warsztaty na ten temat, na których można więcej dowiedzieć się jak pracować z ta metoda. W tym odcinku chciałyśmy zasygnalizować, ze jest to jedna z metod, którą być może warto się zainteresować. W dużym skrócie autorka Right Brian Education była nauczycielką metody Montessori, zajęła się edukacją „prawej półkuli mózgu”. Chodzi najpierw o stworzenie dobrej atmosfery miłości, nawiązanie relacji z dzieckiem, poczucie bezpieczeństwa; kolejnym krokiem jest szybka nauka – poprzez fleszowanie kart z różnych dziedzin wiedzy, tym samym wykorzystanie potencjału prawej półkuli – a więc pamięci fotograficznej. Takie karty można przygotować z każdej dziedziny wiedzy, także języków obcych. Niestety po polsku… Czytaj więcej »