WNE 021: O szkole przedwojennej i tajnym nauczaniu z Karoliną Biedrzycką.

edukacja domowa

Ten odcinek podcastu jest naprawdę wyjątkowy! Jest to wywiad z naszą dziewięćdziesięcioletnią Babcią Karolinką 🙂

Marzyło nam się nagranie takich rozmów już dawno… Nasza Babcia jest osobą niezwykłą: bardzo pogodną, umiejącą znaleźć dobrą stronę każdej sytuacji, wierzącą głęboko i przeżywającą mocno każdą chwilę swojego tu i teraz. I Babcia uwielbia czytać, uwielbia!

Zapytałyśmy naszą Babcię o to jak wyglądało życie za czasów jej dzieciństwa i młodości. Zapraszamy więc do wysłuchania historii o życiu w przedwojennym Krakowie, o szkole podstawowej, o hodowaniu świnki i kozy w podwórku na Ludwinowie 🙂  o tradycjach rodzinnych, o życiu złamanym wojną, o tajnym nauczaniu, o tym jak radzono sobie w czasach okupacji niemieckiej, o przemycie gazetek i cudzie nad Wisłą.

 

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:

  • Jak wyglądało życie w przedwojennym Krakowie
  • Jak wyglądała nauka w szkole przed wojną
  • Jak zmieniło się życie mieszkańców miasta w czasie okupacji
  • Co to było tajne nauczanie
  • Jak wyglądały tajne komplety

 


Pobierz plik mp3

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Magda Jacek Piotruś i Łucja.

Dzisiaj, w niedzielne popołudniu, rodzinnie wysłuchaliśmy wspomnień Pani Katarzyny.
Nasz syn podsumował jednym słowem ,,NIESAMOWITE!”…była to dla nas podróż w czasie, ale też lekcja historii. Jest to też dla nas dobre uzupełnienie naszych ostatnich odkryć, w temacie budowania naszego rodzinnego drzewa genealogicznego, w którym mamy już ok 200 osób.
Sięganie po rodzinne korzenie, wspomnienia,rodzinne historie- to wszystkich nas umacnia.
Serdecznie pozdrawiamy Panią Katarzynę.

Agnieszka Pleti

Dziękujemy bardzo, życzymy, aby rodzinne drzewo genealogiczne powiększało się prężnie w każdą stronę.

Magda Jacek Piotruś i Łucja.

Przepraszamy za pomyłkę z imieniem… oczywiście mieliśmy na myśli PANIĄ KAROLINĘ!!!

Ola

Dziekujemy! Ogromna inspiracja! Bedziemy wypytywac naszych dziadkow i pradziadkow o ich wspomnienia. Pozdrawiamy najserdeczniej Pania Karoline!

Agnieszka Pleti

Dziękujemy Olu.

Basia

Odsłuchałam już zaległe dla mnie podcasty zimowe, a teraz sięgam do tych starszych – tak tu trafiłam dzisiaj. Naprawdę fajnie, że nagraliście taką rozmowę z babcią. Myślę, że coś takiego warto robić nie tylko na potrzeby bloga, ale przede wszystkim dla własnej rodziny. Ja, jako dziecko usłyszałam wiele historii wojennych od mojego dziadka – rocznik 20, walczył w armii Andersa i przeszedł cały szlak. Jednak nie nagrywaliśmy ani nie zapisywaliśmy tych wspomnień. Teraz po latach, gdy dziadek zmarł, wiele szczegółów tych historii ulatuje z naszej rodzinnej pamięci. Szkoda. Dobrze, że jeszcze pozostały zdjęcia.
pozdrawiam zespół WNE 🙂

Agnieszka Pleti

Basiu,
Dokładnie tak! Nagrałyśmy ten odcinek z myślą o słuchaczach ale i o rodzinie :). Zachęcamy innych do nagrywania!