Ten odcinek podcastu jest naprawdę wyjątkowy! Jest to wywiad z naszą dziewięćdziesięcioletnią Babcią Karolinką 🙂
Marzyło nam się nagranie takich rozmów już dawno… Nasza Babcia jest osobą niezwykłą: bardzo pogodną, umiejącą znaleźć dobrą stronę każdej sytuacji, wierzącą głęboko i przeżywającą mocno każdą chwilę swojego tu i teraz. I Babcia uwielbia czytać, uwielbia!
Zapytałyśmy naszą Babcię o to jak wyglądało życie za czasów jej dzieciństwa i młodości. Zapraszamy więc do wysłuchania historii o życiu w przedwojennym Krakowie, o szkole podstawowej, o hodowaniu świnki i kozy w podwórku na Ludwinowie 🙂 o tradycjach rodzinnych, o życiu złamanym wojną, o tajnym nauczaniu, o tym jak radzono sobie w czasach okupacji niemieckiej, o przemycie gazetek i cudzie nad Wisłą.
Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:
- Jak wyglądało życie w przedwojennym Krakowie
- Jak wyglądała nauka w szkole przed wojną
- Jak zmieniło się życie mieszkańców miasta w czasie okupacji
- Co to było tajne nauczanie
- Jak wyglądały tajne komplety
Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi
Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.
Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka
Dzisiaj, w niedzielne popołudniu, rodzinnie wysłuchaliśmy wspomnień Pani Katarzyny.
Nasz syn podsumował jednym słowem ,,NIESAMOWITE!”…była to dla nas podróż w czasie, ale też lekcja historii. Jest to też dla nas dobre uzupełnienie naszych ostatnich odkryć, w temacie budowania naszego rodzinnego drzewa genealogicznego, w którym mamy już ok 200 osób.
Sięganie po rodzinne korzenie, wspomnienia,rodzinne historie- to wszystkich nas umacnia.
Serdecznie pozdrawiamy Panią Katarzynę.
Dziękujemy bardzo, życzymy, aby rodzinne drzewo genealogiczne powiększało się prężnie w każdą stronę.
Przepraszamy za pomyłkę z imieniem… oczywiście mieliśmy na myśli PANIĄ KAROLINĘ!!!
Dziekujemy! Ogromna inspiracja! Bedziemy wypytywac naszych dziadkow i pradziadkow o ich wspomnienia. Pozdrawiamy najserdeczniej Pania Karoline!
Dziękujemy Olu.
Odsłuchałam już zaległe dla mnie podcasty zimowe, a teraz sięgam do tych starszych – tak tu trafiłam dzisiaj. Naprawdę fajnie, że nagraliście taką rozmowę z babcią. Myślę, że coś takiego warto robić nie tylko na potrzeby bloga, ale przede wszystkim dla własnej rodziny. Ja, jako dziecko usłyszałam wiele historii wojennych od mojego dziadka – rocznik 20, walczył w armii Andersa i przeszedł cały szlak. Jednak nie nagrywaliśmy ani nie zapisywaliśmy tych wspomnień. Teraz po latach, gdy dziadek zmarł, wiele szczegółów tych historii ulatuje z naszej rodzinnej pamięci. Szkoda. Dobrze, że jeszcze pozostały zdjęcia.
pozdrawiam zespół WNE 🙂
Basiu,
Dokładnie tak! Nagrałyśmy ten odcinek z myślą o słuchaczach ale i o rodzinie :). Zachęcamy innych do nagrywania!