WNE 050: „Dom i wychowanie dzieci to nasze największe hobby” o rodzinie i Osiedlu Fatimskim z Andrzejem i Sabiną Sobczykami

dom

Marzysz o wyprowadzce z miasta? Chciałbyś mieszkać w dobrym otoczeniu, obok ludzi o podobnych wartościach i priorytetach życiowych? A może czujesz pragnienie, aby stworzyć takie miejsce?

Jeśli tak, to koniecznie posłuchaj tego odcinka podcastu. To wywiad z Andrzejem i Sabiną Sobczykami, małżeństwem, rodzicami trojga dzieci, inicjatorami powstania Osiedla Fatimskiego.

Andrzej i Sabina nosili w sercu pragnienie utworzenia osiedla domów, w których mogłyby zamieszkać wspierające się rodziny. Chcieli utworzyć osadę z pięknymi domami i w pięknym otoczeniu, ale przede wszystkim opartą na wartościach chrześcijańskich. Dlaczego? Bo życie duchowe to fundament, a jak fundament jest dobry, to reszta się trzyma 🙂 .

Marzenia to jedno, a rzeczywistość drugie… Realizacja tego pragnienia zajęła im kilka lat, napotkali wiele trudności i zwrotów akcji. Właśnie o tym opowiadają w naszym wywiadzie.

Rozmawiamy także o tym dlaczego warto otaczać się wspierającymi, dobrymi ludźmi. My również dzielimy się naszym doświadczeniem życia w mini rodzinnej osadzie 🙂 Okazuje się, że coraz więcej osób nosi w sercu pragnienie utworzenia „wioski wsparcia”. I to nie tylko w świecie wirtualnym, czy na odległość, ale bardzo realnej przestrzeni, w której można tworzyć trwałe więzi, w której dzieci mają kompanów do zabawy i budują ze sobą dobre relacje.

Andrzej i Sabina opowiadają na jakim etapie jest obecnie budowa osiedla, ile rodzin już zdecydowało się tam zamieszkać i jakie mają plany rozbudowy. Dotychczas domy zakupiły młode małżeństwa z dziećmi, ale mniejszymi mieszkaniami są też zainteresowani seniorzy, a domami także rodziny wracające do Polski z emigracji. W planach jest utworzenie parku, kapliczki, altany z grillem, boiska, przedszkola oraz szkoły lub przestrzeni do wspólnej edukacji domowej, gdyż wiele rodzin, które już tworzą Osiedle Fatimskie praktykuję te formę edukacji lub rozważa ją w przyszłości.

Ideą Osiedla Fatimskiego jest budowanie na fundamencie wartości chrześcijańskich, jednocześnie jest to miejsce otwarte dla każdego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat czytaj tutaj

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:

  • Co to jest Osiedle Fatimskie?
  • Kto może zamieszkać na takim osiedlu?
  • Skąd idea stworzenia osady dla ludzi o wspólnych wartościach?
  • Jak udało się zrealizować budowę osady?
  • Dlaczego warto mieszkać obok życzliwych ludzi?
  • Po co budować osiedle dla chrześcijan?
  • Jakie są plany rozbudowy tej inicjatywy?
  • O wiosce wsparcia
  • O tym dlaczego kobietom potrzebne inne kobiety
  • O tworzeniu dobrego środowiska wzrostu dla dzieci
  • Czy współcześnie potrzebna jest nam wspólnota ludzi?
  • O przedszkolu, szkole i edukacji domowej

 

Pobierz plik mp3
 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

Jak wygodnie słuchać podcastów?

Odpowiedź oraz instrukcje znajdziesz na naszej stronie Jak słuchać podcastów

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta

Czy Wasz wykonawca rozważa w przyszłości Osiedle Fatimskie 2? W okolicy Warszawy? proszę proszę 🙂

Adu

Właśnie chciałam o to samo zapytać, mogę się tylko podpisać pod tym pytaniem i prośbą 🙂

Andrzej

Moi Drodzy!
Na ten moment nie. Ale… tych zapytań jest naprawdę sporo, więc nie zamykamy się na inne miasta. Napisze inaczej… jeśli to z Boga pochodzi, to dojdzie do budowy. A my obserwujemy sytuację 🙂