WNE 019: Cała prawda o edukacji domowej. Rozmowa z Danutą i Zbyszkiem Borysami

edukacja w rodzinie

Danusia i Zbyszek Borysowie o istnieniu takiego zjawiska jak homeschooling dowiedzieli się z… czytanki w podręczniku do nauki języka angielskiego. Zaintrygowani rozpoczęli poszukiwania w tym temacie i tak trafili do Londynu. Spakowali torby i pojechali spotkać się z rodzinami homeschoolersów. Po wielogodzinnej rozmowie już wiedzieli, że jest to ich droga.

Danusia i Zbyszek mówią, że edukacja domowa w ich rodzinie wypłynęła z potrzeby serca, postrzegają ją jako dar od Boga. W naszym wywiadzie wypowiadają się już jako rodzice dorosłych synów (starszy już studiuje, młodszy właśnie przygotowuje się do matury). Mówią o dobru, jakie wniósł w ich życie homeschoolerski styl życia, ale także o trudnościach i błędach z jakimi przyszło im się zmierzyć.

Danusia z perspektywy lat mamy uczącej w domu, odczarowuje też mit mówiący o tym jakoby dzieci z edukacji domowej były „chowane pod kloszem”. Zaznacza, że choćby się chciało, nie da się uchronić dzieci przed cierpieniami, porażkami, dochodzeniem do prawdy swoimi własnymi, czasem bolesnymi drogami. To dobre relacje i trwałe więzi stanowią siłę w dalszym dorosłym życiu.

 

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:

  • Jednej z pierwszych rodzin w Polsce uczącej swoje dzieci w domu
  • Jak to było zaczynać edukację domową kilkanaście lat temu
  • O przyjaźniach i wsparciu pomiędzy rodzinami uczącymi w domu swoje dzieci
  • O nauce samodzielności i odpowiedzialności
  • O pracy zarobkowej w trakcie edukacji szkolnej i unschoolingu
  • O wolności i ogromnym zaufaniu do dzieci
  • O odkrytej pasji do muzyki
  • O nauce języka angielskiego w edukacji domowej
  • O budowaniu głębokich relacji z dziećmi, dzięki edukacji domowej
  • O tym, jak wiele mogą zyskać i nauczyć się rodzice w edukacji domowej

 

Notatki:

 


Pobierz plik mp3

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments