WNE 020: W edukacji domowej odzyskaliśmy czas… O rodzinie zastępczej, nauce dzieci niewidomych i rozwijaniu pasji z Gosią i Andrzejem Przedzinkowskimi.

edukacja domowa_krakow

„Jesteśmy spokojni, że jak dzieci będą wychodziły z domu, to sobie w życiu poradzą…”

Gosia i Andrzej Przedzinkowscy są zawodową rodziną zastępczą, obecnie wychowują siedmioro dzieci. Wraz z narodzinami ich najmłodszego syna zmienił się ich sposób postrzegania świata. Wyzwanie przed jakim stanęli – wychowanie niewidomego Stasia, zmusiło ich do poszukiwania innych systemów nauczania – innej drogi edukacji. W ten sposób zainteresowali się edukacją domową. Gosia pomyślała, że taki sposób nauczania może okazać się korzystny dla każdego dziecka w ich rodzinie.  I tak się stało. Pełna nadziei, ale także lęków i obaw rozpoczęła siedem lat temu edukację domową z siedmiorgiem dzieci jednocześnie, w tym z niewidomym Stasiem. Szybko okazało się, że edukacja domowa to dobry wybór.Dlaczego?

Nasi rozmówcy opowiadają dużo o pozytywnej zmianie w ich rodzinie, ale także o trudnościach i wyzwaniach, z jakimi przyszło im się zmierzyć.  Zapraszam do wysłuchania tego odcinka podcastu!

 

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:

  • korzyściach płynących z nauczania w domu: odzyskanym czasie, przebywaniu razem i odnalezieniu pasji
  • różnych sposobach nauczania i przyswajania wiedzy
  • jak wygląda edukacja domowa w rodzinie wielodzietnej
  • jak uczyć i wychowywać dziecko niewidome
  • jak organizować życie w dużej rodzinie
  • jak zachęcać dzieci do nauki języków obcych
  • poznasz plusy i minusy edukacji domowej
  • poznasz wspaniałą rodzinę zastępczą i niezwykłe pasje ich dzieci

 


Pobierz plik mp3

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
katwer

Spodobała się ta rozmowa!
Mega odważni ludzie, bardzo gratuluję!