WNE 041: O dużej rodzinie i dbaniu o relację małżeńską z Olą i Marcinem Sawickimi

edukacja_domowa

Oto rozmowa i osoby, którymi koniecznie i już od dawna, chciałyśmy się z Wami „podzielić”. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Olą i Marcinem Sawickimi – cudownym małżeństwem, rodzicami siedmiorga dzieci, założycielami szkół Montessori w Beskidzie Żywieckim (co istotne szkół przyjaznych edukacji domowej), osobami zarażającymi pasją, o niezwykłym bogactwie duchowym i wewnętrznym.

W tej rozmowie skupimy się na… rodzinie. Ola i Marcin opowiadają o tym, jak w pewnym momencie, zdali sobie sprawę, że jako dzieci czuli się najbardziej bezpiecznie i szczęśliwie, kiedy widzieli, że ich rodzice są ze sobą szczęśliwi. Tę myśl wprowadzili w życie. Dlatego też bardzo dbają o ich relację małżeńską, o czas tylko dla siebie, o wspólne wyjazdy (daleko, na długo i tylko we dwoje). Łączą ich także wspólne pasje i oprócz ogromnej miłości, także to, co „lubią” robić razem. A lubią wiele rzeczy: góry, podróże, książki, sztukę i zwiedzanie galerii, długie wycieczki piesze… W naszej rozmowie podkreślają jak istotne dla całej rodziny i rozwoju dzieci jest dbanie o małżeństwo. I zachęcają wszystkich do randek, wyjść z domu, wyjazdów na weekend, albo i na dłużej.

W tym wywiadzie usłyszycie także o organizacji życia rodzinnego – obowiązkach i dyżurach, o odpowiedzialności i zaufaniu, o edukacji domowej trojga dzieci. O tym, że ogarnianie chaosu w licznej rodzinie może być prawdziwą frajdą! Rozmawiamy również o relacjach z dziećmi, o tym, czego dzieci najbardziej potrzebują, czyli o czasie i uważności, i o wspierającym się nawzajem rodzeństwie.

 

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:

 • Dużej rodzinie, która żyje pasją i radością.
 • Jak dbać o relację małżeńską?
 • Jak dbać o indywidualne relacje z dziećmi?
 • Jak dbać o siebie i o własny rozwój?
 • Co zrobić, aby dzieci czuły się bezpieczne i szczęśliwe?
 • O pasji do podróżowania.
 • O randkach małżeńskich.
 • Jak ogarnąć domowy chaos?
 • Jak angażować dzieci w obowiązki domowe?
 • Co zrobić, aby dzieci czuły się odpowiedzialne za porządek w domu?
 • Jak podejmować ważne decyzje życiowe?
 • O wartości bycia razem.
 • O wyjazdach na narty.
 • O sztuce i zwiedzaniu galerii.
 • O organizacji edukacji domowej przez dzieci.
 • O radości ze wspólnego czytania książek.

 

Notatki:


Pobierz plik mp3

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi Notatki:

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

Jak wygodnie słuchać podcastów?

Odpowiedź oraz instrukcje znajdziesz na naszej stronie Jak słuchać podcastów

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
aeljot

Kolejny ciekawy podcast do posłuchania. Fascynujący rozmówcy,głos Oli cudowny, wydawało mi się, że całość trwała krótko. Za krótko.
Mam nadzieję, że powrócą jeszcze w podcastach państwo Sawiccy jak i Magda Czabańska, która tak ciekawie mówiła o książkach.

Agnieszka Pleti

aeljot, weźmiemy pod uwagę twoje sugestie jeśli chodzi o Magdę. A kolejny wywiad z Olą i Marcinem już wkrótce.

aeljot

Czekam z niecierpliwością 🙂

Szymon

Czar i urok Oli Marcina w opowiadaniu o sobie jest tak duży, że choć znałem niektóre historie z bezpośrednich rozmów i spotkań, to z wypiekami słuchałem rozmowy nagranej do tego podcastu. Można by powiedzieć: „Jak masz zły dzień posłuchaj Oli i Marcina. Jak dzieci się kłócą i Cię to wkurza posłuchaj Oli i Marcina. Jak masz problem z piętrzącym się praniem, posłuchaj Oli i Marcina.” Ta rozmowa to odtrutka na codzienne narzekanie. Podobno, jak Ola i Marcin pojawiają się w pewnej galerii (obrazów, nie handlowej :)), niechybnie oznacza to nową inicjatywę w Montessori Mountain School. Dzięki Agnieszko i Anno za odcinek, a Olu i Marcinie za Waszą energię i wytrwałość.

Agnieszka Pleti

Szymon,
Nic dodać, nic ująć! Idę do piętrzącej się sterty prania 🙂

[…] WNE 041: O DUŻEJ RODZINIE I DBANIU O RELACJĘ MAŁŻEŃSKĄ Z OLĄ I MARCINEM SAWICKIMI […]

Małgorzata

Bardzo wartościowy odcinek. Wiedziałam, że dbanie o miłość małżeńską powinno być ma pierwszym miejscu jeszcze przed dziećmi, ale to wysłuchanie tego odcinka spowodowało, że na drugi dzień ” wyrzuciłam” męża z domu, by pobył sam, wrócił odświerzony, z głową pełną pomysłów ,ale przede wszystkim wrócił bardziej spokojny i zadowolony! Za tydzień planujemy wyjazd razem! Olu i Marcinie dzięki za motywację a dziewczynom za nagranie…

Agnieszka Pleti

Małgosia,
Cieszymy się, że tak zmotywował Cię ten odcinek! Nie pozostaje nic innego jak życzyć cudownego wyjazdu we dwoje (lub czworo). Ściskamy!

Iwona

Wspaniali <3

Agnieszka Pleti

Dokładnie <3

Anka

Bardzo mi się podobało!!!!!! Będę często powracać do tej rozmowy! Pozdrawiam!

Agnieszka Pleti

super!

Ola

Wspaniały wywiad. Dopiero się zorientowałam, że trwał tak długo. W ogóle tego nie czuć. Niesamowici rozmówcy.

Paulina

Bardzo inspirujący wywiad 🙂 Pozytywna rodzina. Uśmiechałam się przez cały podcast:)