WNE 022: Jak rodzinnie przeżyć adwent? O szarej godzinie, wieńcu i zadaniowym kalendarzu adwentowym

wieniec adwentowy, adwent, rodzina

Zapraszamy do wysłuchania odcinka specjalnego, bo w specjalnym, wyjątkowym czasie – adwencie. Podajemy garść pomysłów i inspiracji jak przeżyć i dobrze wykorzystać  ten czas w rodzinie. Dla naszych pradziadków adwent był okresem wyciszenia, zatrzymania, spojrzenia na siebie, swoich bliskich i zwrócenia się do Boga. Wieczorną porą, w czasie „szarej godziny”, zasiadali wspólnie całymi rodzinami wokół pieca, gdzie razem milczeli, modlili się, opowiadali dawne dzieje, śpiewali, przygotowywali do nadchodzących świąt.

A jak my możemy przeżywać dziś adwent? W tym odcinku pokazujemy kilka sposobów na rodzinne przeżywanie tego czasu. Każdy znajdzie coś dla siebie: wieniec adwentowy, sianko dobrych uczynków, przygotowanie szopki, zadaniowy kalendarz adwentowy…

 

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania i dowiesz się o:

  • Dawnych zwyczajach adwentowych
  • Co to była „szara godzina”
  • Poznasz pomysły na zadaniowy kalendarz adwentowy dla całej rodziny
  • Jak wykonać wieniec adwentowy
  • Co to jest „sianko dobrych uczynków”
  • O przygotowaniu szopki przez całą rodzinę
  • Poznasz pomysły i inspiracje na rodzinne przeżywanie adwentu

 


Pobierz plik mp3

 

Notatki:

 

Szopka Bożonarodzeniowa

Świetnym sposobem rodzinnego przeżywania Adwentu jest wspólne przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Właśnie z myślą o rodzinach zaprojektowaliśmy w Marple Szopkę, którą można samodzielnie pomalować, wykończyć, obkleić filcem, lub udekorować darami z lasu angażując w to całą rodzinę. W skład szopki wchodzą figurki: Maryi, Józefa oraz Dzieciątka, a wybieając produkty z kategorii Pionki, szopkę można doposażyć o postacie aniołów, pasterzy, Trzech Króli oraz swojej własnej rodziny idącej oddać pokłon Nowonarodzonemu.
 
Szopkę możesz zakupić w naszym sklepie marple.pl

 

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

Jak wygodnie słuchać podcastów?

Odpowiedź oraz instrukcje znajdziesz na naszej stronie Jak słuchać podcastów

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ola

Dzieki Aniu! Sciskamy mocno! Dobrego Adwentu

Aga Kiełboska

Masa wspaniałych inspiracji, czuję się natchniona i zmotywowana do działania. Wielkie dzięki za to nagranie. pozdrawiam

Basia Górska

Myślałam, że czytałam i słyszałam już o wszystkich możliwych pomysłach na kalendarz adwentowy, a tu tyle nowego! Żałuję, że odsłuchałam ten odcinek już po adwencie. Pomysł na małżeńskie jego spędzenie jest rewelacyjny! My w tym roku robiliśmy z maluchami alfabet – każdego dnia przygotowywaliśmy jedną literkę z różnych materiałów, tematycznie związaną z adwentem. Można je obejrzeć tutaj: http://mamozrobtosamo.blogspot.com/2016/11/alfabet-adwentowy-jak-anio.html

[…] Przygotowania do Adwentu 2019 czas zacząć! W tym roku jestem wyjątkowo przygotowana przed czasem, przynajmniej na papierze 😉 Jak co roku zamierzamy bardziej skupić na naszej drodze do stajenki, hamując się przed zbytnim wychodzeniem przed czasem z ozdobami. Gdyby ktoś zechciał podejrzeć lata poprzednie to zapraszam: 2016, 2017, 2018. Polecam Wam też odsłuchać podcast Więcej niż edukacja o Adwencie, szarej godzinie… […]