WNE 000: Odcinek zerowy podcastu

droga, edukacja domowa

Odcinek zerowy to zapowiedź i przedstawienie naszego podcastu oraz nas – autorek.

Podcast „Więcej niż edukacja” to wywiady z rodzicami, nauczycielami, ekspertami, trenerami. Zapraszamy w podróż po świecie edukacji domowej, edukacji alternatywnej, generalnie – dobrej edukacji. Po świecie wychowania w rodzinie, w bliskości z naturą, po świecie dobrych myśli, dobrych słów, tych co rodzą pasję, inspirują i zachęcają do radosnego życia.
 

Zainspiruj się i zdobądź potrzebną motywację słuchając rozmów o codziennych wyzwaniach rodzin uczących swoje dzieci w domu, o alternatywnych metodach edukacji, o ciekawych ludziach, miejscach,  książkach, o wychowaniu dzieci i dobrym życiu w rodzinie.

 

Z tego odcinka dowiesz się:

  • Kim jesteśmy – z zawodu i z wyboru
  • Dlaczego zdecydowałyśmy się nagrywać podcast
  • Do kogo kierowany jest ten podcast
  • Jaki jest nasz cel
  • Co będzie można usłyszeć w kolejnych odcinkach podcastu

 

Odtwarzaj w nowym oknie | Pobierz plik mp3
 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.
 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa

Dziewczyny,
trzymam kciuki i będę słuchać, ale pod kątem – jak wspomniałyście – dodatkowej edukacji dzieci uczęszczających do placówek. Nie ma co ukrywać, edukacja domowa to nie jest opcja dla każdego – pomimo, że lubię organizować w domu od czasu do czasu jakieś zajęcia dla dzieci, to myśl o codziennym ich uczeniu, rezygnacji z pracy zawodowej i własnych pieniędzy (niezależności finansowej) z lekka mnie przeraża 😉 Pozdrawiam.

Anna Marszałek

Dziękujemy! Nasz podcast kierujemy do wszystkich rodziców, którym zależy na dobrej edukacji swoich dzieci, dlatego też na pewno znajdziesz tutaj cenne informacje i dla siebie. Temat konieczności rezygnacji lub nie – z pracy zawodowej zamierzamy poruszyć w jednym z naszych kolejnych odcinków.

Ola z likewedo.it

Dziewczyny genialny pomysł!
Trzymam kciuki i na pewno będę do Was zaglądać – nie tylko po to, aby kibicować i czerpać inspiracje, ale również po to, aby Was udostępniać dalej!
Edukacja domowa nie jest w moich kanałach społecznościowych jedynym tematem przewodnim, ale z czasem będzie coraz ważniejsza, bo przecież dzieciaki rosną 🙂
Pozdrawiam!

Agnieszka Pleti

No to mamy nadzieję, że znajdziesz dużo inspiracji. Dziękujemy za podawanie dalej.

Mojaleva

Dobry wieczór, jestem tuż przed pierwszym krokiem w ED i mam pytania: córka (rocznik 2011) ma w tej chwili 5,5 roku, nie chodzi jeszcze do przedszkola. W tym roku powinnam zatem zapisać ją do zerówki. Chcąc edukować domowo wybieram sobie placówkę i ze wszystkimi dokumentami udaję się tam wnioskując o przyjęcie dziecka. I to wszystko? Czy jest gdzieś mapa placówek przyjaznych ED? Rozumiem, że jeśli, kolokwialnie ujmując, wszystko z nami o.k., to placówka nie może nam odmówić i uniemożliwić takiej formy edukacji? I jeśli nas „przyjmą”, to co dalej? Zaczynamy naukę (wg podręczników szkolnych, czy po prostu dziecko musi opanować konkretny zakres materiału?), stawiamy się w wyznaczonych terminach na egzaminy i tak co roku?

Agnieszka Pleti

Mojaleva,
Po złożeniu dokumentów powinnaś dostać zgodę dyrektora w formie pisemnej. Naukę zaczynacie tak jak chcecie, nie koniecznie z podręczników. Generalnie dziecko ma „umieć” podstawę programową, która jest na stronie MEN. Zwykle szkoła podaje wymagania egzaminacyjne, które są w bardziej przystępnej formie. Tak co roku należy zdawać egzaminy.

Ols

Chciałam tylko napisać, że w marcu 2020 trafiłam na ten blog i podcast oraz magazyn Kreda. Lepiej późno niż później, prawda? Co kilka dni słucham po kolei odcinki podcastu od zerowego 😀, dziś (28.06.2020) już jestem na 29 odcinku. 😁 Pozdrawiam Was serdecznie. Ola

Last edited 3 lat temu by Ols