WNE 032: O sile podcastu, edukacji domowej i prowadzeniu biznesu online z Ariadną Wiczling.

edukacja_domowa

Czy można pracować i uczyć dzieci w domu? Jak zmienić wyuczony zawód nie wychodząc z domu? Czego można nauczyć się z kursów online?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania zapraszam Cię do wysłuchania tego odcinka podcastu.

Z  Ariadną Wiczling poznałyśmy się na konferencji dla podcasterów półtora roku temu. Wiele się od niej nauczyłyśmy i między innymi dzięki temu spotkaniu kilka miesięcy później udało nam się wystartować z naszym podcastem, przygotowywanym już od dłuższego czasu. Wciąż czerpiemy wiedzę i motywację do działania z podcastu Ariadny, który bardzo polecamy!

„Dobro powraca” 🙂 z kolei z naszego podcastu Ariadna i jej dzieci zaczerpnęły inspirację do tego aby przejść do edukacji domowej. Uczą się w tym trybie od początku roku i zamierzają kontynuować w następnym. Najbardziej cenią sobie odzyskany czas, gdyż nagle okazuje się, że „szkolna” nauka nie musi trwać całe dnie, a ten czas można poświęcić na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań oraz zabawę z rodzeństwem. Ariadna jest przekonana, że dzięki nauczaniu domowemu, a co za tym idzie, oddawaniu części odpowiedzialności za edukację w ręce dzieci, będą one bardziej samodzielne, będą lepiej umiały zaplanować zadania, ukształtują się jako indywidualne osoby i będą wiedziały kim są.

W tym wywiadzie Ariadna opowiada także o swoim biznesie i podcaście Po nitce Ariadany, w którym uczy kobiety jak prowadzić swój własny biznes online. Jeśli chcesz wiedzieć czy edukacja domowa i prowadzenie biznesu online to dobry pomysł, to posłuchaj tego odcinka podcastu!

 

Z tego odcinka podcastu poznasz odpowiedzi na pytania dowiesz się o:

  • O dzieciach pragnących uczyć się w domu.
  • O wrażeniach z pierwszych egzaminów w edukacji domowej.
  • Jak wygląda codzienność w edukacji domowej?
  • Czy prowadzenie biznesu online to dobry pomysł dla mamy uczącej w domu?
  • Co to są kursy online i czego można się z nich nauczyć?
  • Jak łączyć pracę z domu i edukację domową?
  • O co należy zadbać prowadząc edukację domową i pracując w domu?

 


Pobierz plik mp3

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

 

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Agnieszka PletiBasiaAriadnaMonikaNika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Nika
Gość
Nika

Portal, w którym można znaleźć treści do nauki dla dzieci to polecam Khan Academy. Dużo treści jest przetłumaczonych na język polski. Super jest tam pokazana matematyka.

Ariadna
Gość

Super, dzięki za info, zajrzę na pewno!!

Monika
Gość
Monika

Dziękuję za ten odcinek <3, niezwykle inspirujący, motywujący, uwznioślający :). Jak dziewczynki chcą, niech opowiedzą o swojej nauce, my (słuchacze) z chęcią posłuchamy :).

Ariadna
Gość

Dziękuję, mam nadzieję, że pomogłam 🙂

Basia
Gość
Basia

Bardzo inspirujące 🙂 Dziękuję autorkom podcastu i cieszę się, że tyle rodzin uczących w domu mogę dzięki Wam „poznać” przez internet. Byłam na Waszej stornie, gdy zaczynałyście (7 podcast), jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, jak bardzo strona rozwinęła się przez ten rok.
pozdrawiam

Agnieszka Pleti
Edytor

Basiu,
Dziękujemy za uznanie i słowa o rozwoju, bo nam trudniej to dostrzec. My też się cieszymy, że możemy poznawać kolejne rodziny w ED i cieszymy się, że rodzin w ED przybywa.