WNE 009: Dopiero dzięki edukacji domowej mogliśmy poznać swoje dzieci… O budowaniu dobrych relacji w rodzinie z Małgosią i Mateuszem Trajdos

edukacja domowa, góry

Gosia i Mateusz Trajdosowie byli bardzo zadowoleni ze szkoły, do której uczęszczały ich córki. Jednak w pewnym momencie podjęli decyzję o nauczaniu w trybie edukacji domowej. Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego i posłuchać ich historii, zapraszam Was do wysłuchania tego odcinka podcastu. Rozmawiamy w nim z małżeństwem – rodzicami pięciorga dzieci, o tym jak edukacja domowa wygląda w ich rodzinie.

Małgosia i Mateusz przyznają zgodnie, że dopiero edukacja domowa, a co za tym idzie, więcej czasu spędzanego razem, dała im możliwość poznania własnych dzieci. W naszej rozmowie usłyszycie o zaletach jakie daje edukacja domowa: budowaniu głębokich relacji w rodzinie, „wrzuceniu na luz”, wspólnemu poznawaniu świata, o tym, czego rodzicie mogą nauczyć się ucząc swoje dzieci. Usłyszycie także o trudnościach – braku cierpliwości i zmęczeniu, oraz sposobie Gosi na radzenie sobie z nimi.

Po raz pierwszy w naszych wywiadach rozmawiamy z tatą z rodziny nauczającej w domu. Mateusz uwielbia wycieczki w góry, tą pasją zaraził swoje córki, które wspólnie z nim wędrują. Takie wyprawy to możliwość nauki, zdobycia doświadczenia, a przede wszystkim doskonały sposób na przebywanie razem i nawiązanie dobrych relacji.

 

Z tego odcinka dowiesz się o:

  • Rodzicach pięciorga dzieci, które uczą się w trybie edukacji domowej
  • Możliwościach jakie daje edukacja domowa: poznania własnych dzieci, nawiązania z nimi bliskich relacji
  • Scaleniu rodziny dzięki większej ilości czasu spędzanego razem
  • Budowaniu poczucia własnej wartości i nabieraniu pewności siebie przez dzieci
  • O tym, że przejście na tryb nauczania domowego może oznaczać spokojniejsze i pełniejsze życie
  • Wyprawach w góry z tatą i cennych lekcjach w terenie
  • Sposobach Gosi na radzenie sobie z brakiem cierpliwości
  • O tym co to jest „odszkolnienie” i czy przeniesienie szkoły do domu to dobry pomysł na realizację edukacji domowej
  • Uspołecznieniu w dużej rodzinie
  • O sposobach na budowanie dobrej relacji małżeńskiej

 


Pobierz plik mp3

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
katwer

My chcemy poznać Państwa Trajdos! Też mieszkamy w Krakowie, mamy (na razie) trójkę dzieci: 5, 4 i 0 lat i rozważamy ED od pewnego czasu. Szukamy rodzin, z którymi można gdzieś się wybrać.

*ewa

my tez szukamy, jak mozemy sie spotkac? Moje dzieci 7,4,1. Tez zastanawiam sie nad ED,pozdrawiam, ewa

ayedavanita

Fantastyczny odcinek. Faktycznie Małgosia i Mateusz maja w sobie wiele charyzmy a zarazem normalności. Tez chętnie bym Was poznała 🙂

Małgosia

Witam serdecznie,
chętnie się spotkamy, proszę o maila: gosia.trajdos małpa.vp.pl

pozdrawiam Małgosia 🙂