WNE 011: O zwycięstwie ducha nad ciałem i nauce w szkole Montessori z Kasią Ożańską – Dudą

edukacja domowa Montessori

Lubisz spotykać ludzi z pasją? My tak! Dlatego zaprosiłyśmy do naszego podcastu Kasię Ożańską – Dudę, pedagoga i nauczycielkę w krakowskim przedszkolu oraz szkole Montessori. Kasia opowiada o tym, że ma dużo szczęścia w życiu, ponieważ w pracy zawodowej realizuje jednocześnie swoją wielką pasję.

W tym odcinku podcastu można posłuchać o szkole prowadzonej w duchu pedagogiki Montessori. Dowiesz się m. in. o tym jak wygląda dzień zajęć w takiej szkole, jak liczne są grupy, o roli nauczyciela i dlaczego tak ważna jest dobra relacja pomiędzy nauczycielem a uczniem. Usłyszysz też o potencjale grup mieszanych wiekowo. Kasia przedstawiła także ofertę dla rodzin z edukacji domowej, przygotowaną przez Katolicką Szkołę Podstawową im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie Oddział Montessori.

Jeśli zainteresował Cię temat pedagogiki Montessori, to już wkrótce zapraszamy do odsłuchania kolejnego wywiadu z Kasią, w którym przybliżone zostaną główne założenia pedagogiki Marii Montessori.

Z tego odcinka dowiesz się o:

  • Co to jest szkoła Montessori
  • Jak wygląda dzień nauki w szkole prowadzonej w duchu pedagogiki Montessori
  • Co to jest praca własna z materiałem
  • O roli nauczyciela
  • O znaczeniu dobrej relacji pomiędzy nauczycielem i uczniem
  • O potencjale grup mieszanych wiekowo
  • O tym co to jest lekcja ciszy
  • Poznasz ofertę szkoły podstawowej Montessori dla rodzin z edukacji domowej
  • Poznasz nauczyciela z pasją

 


Pobierz plik mp3

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments