WNE 046: O eduscrumie, czyli zwinnych metodach pracy w szkole (i nie tylko) z Martą Orbitowską oraz Pauliną Orbitowską-Fernandez

eduscrum

Jest siła w siostrzanych zespołach pragnących zmieniać świat i edukację! Poznajcie kolejny sis team – Paulinę Orbitowską-Fernandez i Martę Orbitowską, które razem wprowadzają zmiany i ożywienie w szkolnej edukacji. Paulina jest politologiem, nauczycielem, była wicedyrektorką i dyrektorką szkoły, chce być liderką zmian w oświacie, natomiast Marta pracuje w branży IT jako Scrum Master i jest entuzjastką Agile, czyli zwinnego podejścia do zarządzania zespołami, ukierunkowanego na interakcje międzyludzkie, na produkt, jego jakość i wartość dla klienta. Razem tworzą idealny duet do wdrażania eduScruma w szkole.

Twórcą eduScruma jest holenderski nauczyciel Willy Wijnands, który z powodzeniem stosuje tę metodologię w pracy ze swoimi uczniami. Dzieci w klasie, którą prowadzi, przychodzą z radością i podekscytowaniem na jego lekcje, mimo, że są to lekcje fizyki…(a jak wiadomo nie wszyscy są fanami tego przedmiotu:). Dzięki tej metodologii pracy uczniowie są bardziej świadomi samych siebie, uczą się pracy zespołowej, poznają swoje kompetencje, budują relacje z innymi, są kreatywni, potrafią odpowiednio się komunikować oraz krytycznie myśleć.

Ale co to jest w ogóle Scrum? Na czym polega eduScrum oraz skąd się wziął? I czy przyda się także w edukacji domowej? O tym wszystkim posłuchaj w tym odcinku naszego podcastu.

 

W tym odcinku:

  • Co to jest Scrum?
  • Co to jest eduScrum?
  • Co to są zwinne metody zarządzania?
  • Jak wygląda praca w klasie stosującej eduScrum?
  • O owocach pracy eduScrumem: kreatywności, współpracy, komunikacji, krytycznym myśleniu, a także lepszych wynikach w nauce.
  • Jak pomagać dzieciom odkrywać ich potencjał, kompetencje, wiarę we własne siły?
  • Co zrobić, aby grupa dzieci potrafiła ze sobą współpracować?
  • Jak dzieci w eduScrumie planują, organizują i sprawdzają swoją pracę?
  • Kim jest nauczyciel w eduScrum?
  • Czy eduScrum nadaje się do edukacji domowej?

 

Pobierz plik mp3

 

Notatki:

 

Zostaw komentarz, zadaj pytanie oraz podziel się z innymi

Zapraszamy do zostawienia komentarza poniżej. Napisz czy podobał ci się ten odcinek i co o nim myślisz. Będziemy również wdzięczni za uwagi i pytania dotyczące tego odcinka podcastu.
Jeżeli masz jakieś sugestie, propozycje, uwagi możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez formularz kontaktu tutaj.
A jeżeli podobał ci się ten odcinek podcastu, prosimy podziel się nim ze swoimi znajomymi, w sieciach społecznościowych i na żywo. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w promocji tego podcastu.

 

Jak subskrybować podcast i nie przegapić żadnego odcinka

 

Jak wygodnie słuchać podcastów?

Odpowiedź oraz instrukcje znajdziesz na naszej stronie Jak słuchać podcastów

Photo by Štefan Štefančík on Unsplash

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o